Skip to content Skip to footer
ENTUR METAL

İnovatif Tasarım Optimize Üretim

Karakuri temelde düşük maliyetli bir otomasyon çözümüdür. Karakuri 17. y.y. Japonya’sından gelen “mekanizma” ve “hile” anlamına gelen bir kavramdır. Motorların, sensörlerin, elektriğin veya basınçlı havanın kullanımından ziyade fiziksel ilkelere dayalı süreçlerin basit ama akıllı otomasyonunu ifade eden bu kavram uzun yıllardır “yalın üretim” konseptinin önemli bir unsuru olmuştur. Bu sistem yerçekimi, ağırlık, denge, hayal gücü ve sıkı bir bütçeyle çok fazla şey başarmanıza imkan verir.

ENTUR METAL

Fonksiyonel Seçim Verimli Yapı

Yalın Üretim Çözümleri departmanımız tüm endüstriler için üretim, tasarım, kaizen kazanç analizi ve lojistik süreçlerini verimli ve güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlayan modüler sistemler geliştirmektedir.

Alüminyum ve kaplamalı çelik borular, bağlantı elemanları ve makara modülleri kullanılarak müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanan bu sistemler vakit kaybını, yer ve iş israfını önlerken aynı zamanda olası planlama ve yerleşim değişimlerine hızlı uyumu sağlarlar.

Modüler raf sistemleri; borular, kelepçeler, makaralar ve aksesuar elemanlarından oluşur. İşletmeler kendi özel ihtiyaçlarına göre raf sistemlerini tasarlayıp buna göre seçilecek elemanları birleştirerek o işe uygun Dinamik Raf Sistemini kolayca yapabilirler.

Depolamadan montaj hatlarına kadar tüm alanlarda kullanım yeri olan Dinamik Raf Sistemleri, malzeme akışındaki karmaşık soruna etkin ve basit bir çözüm getirmektedir.

Bu sistemler, üretilen ürün ne olursa olsun otomobilden gıdaya sağlık ürünlerinden elektronik ve beyaz eşyaya kadar her sektörde kullanılabilir. Özel ihtiyaçlara göre yüzde yüz çözümün tasarlandıktan sonra hızlı ve basitçe üretilebilmesi de Dinamik Raf Sistemleri ile mümkün olmaktadır.

VERİMLİ & ESNEK

Neden Karakuri Sistemleri?

Karakuri sistemlerimiz, müşterilerimizin iş akışlarını optimize etmelerine ve daha rekabetçi bir konuma gelmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

LİDER TERCİH

Galeri

Müşterilerimize özelleştirilmiş çözümler sunarak, üretim süreçlerini daha verimli hale getirmelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı oluruz.